29 Aralık 2014 Pazartesi

MİTAS 25 JANT ÇAPRAZ KATLI (BEZLİ) İŞ MAKİNESİ LASTİKLERİ

Çapraz katlı (Bezli) İş Makinesi Lastikleri çoğunlukla 25 jant ölçüsünde olup  Loderlere (Kepçe) takılmaktadır. Kullanılan Loderin yük kapasitesine  ve makine üreticisinin seçimine göre 15.5-25 , 17.5-25, 20.5-25, 23.5-25 ve 26.5-25 ölçüleri mevcuttur.

Bu Lastiklerin konstrüksiyonu tekstil kuşaklı, çapraz katlı yapıdadır. Çapraz katlı (Bezli) iş makinesi lastikleri Radyal iş makinesi lastiklerine kıyasla hız indexi daha düşük olmakla beraber, alım maliyeti ve bakım kolaylığı açısından daha az külfetli olduğu için Ülkemizde hala çoğunlukla tercih edilmektedir.

Ülkemizde çeşitli firmalar tarafından başarıyla üretilen 25 Jant Çapraz katlı (Bezli) iş makinesi lastikleri İthal olarak da piyasada satılmaktadır.

Distribütörlüğünü yaptığımız Mitas markası uzun yıllardır Çek Cumhuriyetinde üretilmekte olup Avrupa çapında Liebherr, Volvo gibi makine üreticilerinin ve son kullanıcıların öncelikli tercih markaları arasındadır.

Mitas markası üstün üretim kalitesi, dayanıklılığı ve kesiklere mukavemeti açısından çok iyi bir üne sahiptir.

Mitas lastikleri yukarıda sıraladığımız ebatlarda çeşitli yüzey şartlarında kullanıma uygun olarak  L3 tipinde EM 30 ve EM60 desenlerinde üretilmektedir. EM30 deseni daha sert kullanım şartlarına uygun olmakla beraber EM60 deseni karma (çamur,çakıl,taş,kum) kullanım yüzeylerinde memnun edici sonuçlar vermektedir. Her iki desende (EM30-EM60) kendi kendini temizleyen diş yapısına sahiptir.

Taş ve Mermer ocakları gibi yüzey basıncının yüksek olduğu zeminlerde makineye takılı bütün lastiklerde koruma amaçlı lastik zinciri kullanılması şarttır.

Bir o kadar önemli husus da lastiklerin kullanım ömürleri ve performanslarını etkileyen lastik hava kontrolleridir. Bu kontroller tercihen makine çalışmaya başlamadan önce
serin hava da yapılmalıdır ve hafta bir kez  tekrar edilmelidir. Ayrıca makine
üreticisinin lastik basınç tavsiyelerine  de harfiyen uyulmalıdır.

Mitas lastikleri Fabrikasyon hatalara karşı hem üretici hem de ithalatçı firma garantisindedir. ISO, TUV, ETRO gibi kalite sertifikaları mevcut olup bu  standartlara uygun olarak üretilmektedir.

Mitas Çapraz Katlı iş makinesi lastiklerini www.lastikdepom.com adresinden satınalabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için 0212 279 01 03 nolu telefonumuzdan müşteri temsilcilerimizle görüşebilir yada www.askugiller.com adresini ziyaret edebilirsiniz
 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder